تلفن پشتیبانی: 44654284-021

عدم انتشار محتوای یکسان در شبکه‌های اجتماعی

برای موفقیت کسب‌ و کار خود در شبکه‌های اجتماعی باید محتوایی مناسب و مرتبط و با یک ریتم زمانی ثابت تولید و منتشر کنید. اما انتشار محتوای یکسان در همه شبکه‌های اجتماعی کمکی به شما نخواهد کرد. هرچند شما با این کار در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی خواهید کرد

و وسوسه برانگیز است و شاید در کوتاه مدت به موفقیت‌های مقطعی برسید اما در بلند مدت ممکن است به کسب‌وکار خود ضرر و آسیب جبران ناپذیری بزنید.

در این مقاله سعی کرده‌ایم تأثیر این مسئله را بر کسب‌وکارتان از چند زاویه بررسی کنیم.

چرا نباید در همه شبکه‌های اجتماعی‌تان محتوای یکسان را منتشر کنید؟

هر شبکه اجتماعی برای مخاطب و گروه خاصی تعریف شده است. هرچند اینستاگرام یک شبکه اجتماعی عکس محور است اما توییتر بیشتر یک شبکه اجتماعی گفت‌وگو محور و یا لینکدین یک شبکه اجتماعی برای مخاطبین خاصی است اما فیس‌بوک می‌تواند جنبه عمومی‌تری داشته باشد. بنابراین اگر شما می‌خواهید فعالیت کسب‌وکار و یا برندینگ خود را می‌خواهید در چند شبکه اجتماعی‌تان گسترده کنید باید از محتوای مناسب برای مخاطب خاص هرکدام استفاده کنید که اگر از یک محتوای یکسان برای همه آن‌ها استفاده کنید، ممکن است نه‌تنها در جذب مخاطب جدید دچار مشکل شوید بلکه تمامی مخاطبین قبلی خود در تمامی شبکه‌های اجتماعی‌تان را از دست بدهید.

چرا نباید یک پست منتشر شده را دوباره منتشر کرد؟

اگر فردی در یک مهمانی چندبار یک مطلب را تعریف کند چه واکنشی به او نشان می‌دهید؟ یا اگر فردی یک لطیفه را چندبار در یک دورهمی برای شما تعریف کند شما هربار به لطیفه‌اش می‌خندید؟ مطمئنا شما تحمل این را ندارید که دوباره در جای دیگر و مهمانی بعدی این فرد را ببینید.

حال تصور کنید شما بیایید محتوای تکراری و یا پست‌هایی که قبلا در شبکه اجتماعی‌تان منتشر کرده بودید، دوباره منتشر کنید. مخاطبان‌تان چه واکنشی نشان می‌دهند؟ آیا همچنان کانال یا صفحه‌تان را دنبال کرده و در محتوای بازنشر شده شما مشارکت می‌کنند؟ کافی است خود را جای آن‌ها بگذارید، اصلا ایده خوبی نیست.

کار به اینجا کشیده شده است که برخی از اپلیکیشن‌ها از جمله توییتر سیستم‌هایی برای جلوگیری از انتشار پیام های تکراری راه اندازی کرده‌اند. این شبکه اجتماعی برای جلوگیری از رواج تولید پیام های اسپم اجازه بازنشر بیش از دوبار یک توییت را به برندها و صفحات پرمخاطب نمی دهد. هدف از این اقدام نیز کاملا واضح است: جلوگیری از نارضایتی کاربران در طولانی مدت.

به جای بازنشر محتوا چه باید کرد؟

راهکار جایگزین ساده است: ایجاد محتوای ویژه برای هر پلتفرم و بارگذاری آنها.

تولید محتوای منحصربفرد برای هر شبکه اجتماعی‌تان نباید سرعت انتشار آن‌ها را کند چرا که رقیبان شما منتظر فرصتند. در واقع در کنار خلق محتوای منحصربفرد و خاص هر شبکه اجتماعی باید سرعت انتشار پست‌ها را هم به شیوه سابق خود حفظ شود. برای انتشار سریع و به‌موقع محتوای‌تان در هر شبکه اجتماعی می‌توانید از ابزار اسنت‌وی استفاده کنید. اسنت‌وی ابزار حرفه‌ای مدیریت شبکه‌های اجتماعی و انتشار زمان‌بندی شده پست و تبلیغات کمک بزرگی در این بازار به شما خواهد کرد.

منبع: hootsuite.com