تلفن پشتیبانی: 44654284-021

چالش‌های اصلی برای افزایش فروش از طریق شبکه های اجتماعی

فروش از طریق شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر به رشد قابل توجهی رسیده‌ است. شرکت‌های بزرگ و کوچک فراوانی تلاش می‌کنند تا از این بستر برای فروش محصولات یا برندینگ خود استفاده کرده و به سود آوری برسند.

شرکت‌های زیادی از شبکه‌های اجتماعی در چرخه فروش خود بهره می‌برند اما بعضی از آن‌ها معاملات خود را به صورت کامل به این فضا منتقل نکرده‌اند.

چالش‌های اصلی

یکی از چالش‌های اصلی برای آن دسته از شرکت‌هایی که هنوز نتوانسته‌اند کل فرآیند چرخه فروش خود را به این بستر بیاورند این است که نمی‌توانند استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال را به تیم فروش خود به‌خوبی آموزش دهند. چالش دیگر این است که این شرکت‌ها هنوز نقشه راهی مشخص برای بازگشت سرمایه اولیه طراحی خود نکرده‌اند و هنوز نتوانسته‌اند به افزایش کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی‌شان برسند.

راه‌حل: آموزش درست

آموزش درست، تهیه استراتژی و اجرای تاکتیک‌های فروش در شبکه‌های اجتماعی راه‌حل این شرکت‌ها است. البته شرکت‌های بزرگ تیم‌های آموزشی دارند؛ چالش اصلی آن‌ها متقاعد کردن مدیران خود برای تخصیص بودجه است. این مدیران باید بدانند تخصیص بودجه آموزشی هزینه نیست بلکه یک نوع سرمایه گذاری درست برای بازگشت سرمایه اولیه و سودآوری است.