تلفن پشتیبانی: 44654284-021

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی با تولید محتوای مناسب(قسمت اول)

برای کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی باید تولید محتوای مناسبی داشته باشید. باتوجه به گستردگی شبکه‌های اجتماعی که هرکدام مخاطب خاص خودشان را دارند باید با دقت و وسواس در آن‌ها فعالیت کنید.

در ادامه ۴ راه برای تولید و انتشار محتوای خوب و تأثیر گذار برای افزایش کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی می‌‎آید. با ما همراه باشید.

۱- انتشار محتوای منحصربفرد برای هر کدام از شبکه‌های اجتماعی‌تان

در هر شبکه اجتماعی که عضو هستید و قصد فعالیت و راه‌اندازی کسب‌وکار در آن‌ها را دارید باید محتوای منحصربفرد و خاص هرکدام را منتشر کنید؛ چراکه ماهیت هر شبکه اجتماعی با دیگری متفاوت است. این تفاوت در ساختار و ویژگی‌های هرکدام است که مورد توجه گروه سنی خاص و جنسیت خاص خودشان هستند. این تفاوت را می‌توان در نوع تولید محتوای هرکدام بررسی کرد مثلا اینستاگرام بیشتر عکس محور است اما توییتر متن محور یا در اینستاگرام هشتگ خیلی مهم است و در هر پست می‌توان تا ۳۰ هشتگ به کار برد ولی در تلگرام و توییتر هشتگ‌ها آن چنان اهمیتی نداشته و استفاده از آن‌ها در هر پست بسیار محدود است.

۲- نوشتن متن و کپشن مناسب و جذاب

محدودیت تعداد نوشتن واژه در هر شبکه اجتماعی نسبت به دیگری متفاوت است. مثلا در نوشتن پست در توییتر شما محدودیت استفاده از تعداد واژه دارید اما در تلگرام یا اینستاگرام این گونه نیست. به همین دلیل قبل از فعالیت در هر شبکه اجتماعی به خوبی آن را بشناسید و از اندازه استفاده از واژگان در هرکدام مطمئن شوید.در نگارش کپشن و متن‌های هر پست‌تان عجله نکنید. با توجه به شناخت شبکه اجتماعی‌ای که می‌خواهید در آن فعالیت کنید و سلیقه مخاطب‌تان پیام خود را انتخاب کرده و به صورت مناسب و جذاب برای هر کدام محتوا تولید کرده و نتشر کنید.

۳- الزام ویرایش قبل از انتشار

هیچ‌گاه ویرایش قبل از انتشار را فراموش نکنید. نگاه مجدد به محتوایی که می‌خواهید منتشر کنید قبل از انتشار کلید موفقیت است. البته اگر ویراستاری دارید یا امکان اینکه کسی قبل از محتوایی که می‌خواهید منتشر کنید را تأیید کند بسیار بهتر است. شرکت‌ها و برندهای بزرگ حتما از ویراستاران مجرب و خبره برای پیشبرد اهداف و برتری بر رقبای‌شان بهره می‌گیرند.با این حال اگر بودجه کافی برای استخدام یک ویراستار حرفه‌ای را ندارید، با آموزش دادن کارمندان خود می توانید از آنها ویراستارانی مناسب بسازید.

۴- انتشار مطالب در زمان مناسب

اگر می‌خواهید در چندین شبکه اجتماعی محتوا منتشر کنید و چندین محتوا در روز باید حتما استراتژی زمان‌بندی انتشار محتوا برای خود تعیین کنید. چرا که ممکن است بازخورد مثبت انتشار محتوا از هر شبکه اجتماعی با دیگری متفاوت باشد. مثلا ممکن انتشار یک در یک شبکه اجتماعی صبح بیشتر مشاهده کننده و پسند کننده داشته باشد و در دیگری ممکن عصر یا شب؛ بنابراین باید نوع محتوا و مخاطبانی که می‌خواهید محتوای‌تان در آن‌جا منتشر کنید، به‌خوبی بشناسید.

منبع: hootsuite.com