تلفن پشتیبانی: 44654284-021

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی با تولید محتوای مناسب(قسمت دوم)

برای کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی باید تولید محتوای مناسبی داشته باشید. باتوجه به گستردگی شبکه‌های اجتماعی که هرکدام مخاطب خاص خودشان را دارند باید با دقت و وسواس در آن‌ها فعالیت کنید.

در ادامه ۴ راه دیگر برای تولید و انتشار محتوای خوب و تأثیر گذار برای افزایش کسب درآمد از طریق شبکه های اجتماعی می‌‎آید. با ما همراه باشید.

۵- عدم انتشار پست زیاد

هر شبکه اجتماعی دستورالعمل خاص خودش را برای انتشار تعداد پست‌ها دارد. باید شبکه اجتماعی‌ای که می‌خواهید در آن فعالیت کنید را به‌خوبی بشناسید تا تعداد انتشار هر پست در آن را بفهمید. رعایت این دستور العمل‌ها و نکات باعث جذب بیشتر مخاطب خواهد شد. مثلا توییتر شبکه اجتماعی متن محور است و قابلیت پذیرایی تعداد زیاد توییت از طرف کاربران در طول روز را دارد ولی اینستاگرام یا فیسبوک این قابلیت را نداشته و در صورت انتشار بیش از دو پست در طول برای هرکدام ریزش مخاطب و کاهش کسب درآمد برای شما در پی خواهد داشت.بنابراین هنگام ارسال پست‌ها باید کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

۶-به اشتراک گذاری محتوا در پلتفرم مناسب و مرتبط

با تولید پست‌های با کیفیت و انتشار آن در زمان مناسب کار شما به اتمام نرسیده است. شما باید پست با کیفیت متنی، تصویری و یا ویدئویی خود را در شبکه اجتماعی مناسب منتشر کنید. شاید یک پست واحد در یک شبکه اجتماعی منتشر شود در شبکه اجتماعی دیگر همان تأثیر را نگذارد و هدف و مقصود شما را نرساند. مثلا رونمایی از یک محصول جدید در اینستاگرام بسیار خوب است اما همین پست رونمایی ممکن است در لینکدین فاجعه به بار بیاورد. بنابراین قبل از ارسال پست در هر شبکه اجتماعی بسیار دقت کنید تا بازخورد مناسبی از مخاطبان بگیرید.

۷- اهمیت استفاده از ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

برای انتشار خودکار و زمان‌بندی شده پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از ابزار مناسب و حرفه‌ای این عرصه استفاده کنید. با این ابزارها برای مدیریت صفحات و کانال‌های خود در زمان صرفه جویی کرده و مخاطب بیشتری را جذب خواهید کرد. اسنت‌وی یک ابزار ایرانی مدیریت شبکه‌های اجتماعی و انتشار زمان‌بندی شده تبلیغات و پست‌ها است. مزیت اصلی این ابزار ارائه آمارهای دقیق از میزان بازدید کاربران از مطالب به همراه آمارهای جانبی فراوان است.

۸- ضرورت طراحی و تدوین استراتژی اجرایی دقیق

پست‌های شما فقط نباید جنبه اطلاع رسانی و روابط عمومی داشته باشد، بلکه باید مخاطبان را ترغیب کند تا از پیج و صفحات شما دیدن کنند، عضو شوند و در نهایت تبدیل به مشتریان پر و پا قرص و وفادار شما شوند. براین اساس پست های شما باید حاوی پیشنهادتان به صورت واضح، دلیل ارزشمندی آن و همچنین علت پذیرش اش از سوی مخاطب باشد. هرچند ممکن است تولید این پست‌ها زمانبر و هزینه‌بر شود اما ارزش این را دارد تا این هزینه‌ها را برای آینده و فروش محصولات‌تان و افزایش کسب درآمد از شبکه های اجتماعی متقبل شوید.

منبع: hootsuite.com