چرا باید تقویم محتوایی داشته باشیم؟

تقویم محتوایی یکی از مهمترین راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام هست. ما توی این بلاگ می‌خواهیم دلیل اهمیت و چگونگی درست کردن تقویم محتوایی توضیح بدیم.

یکی از مزیت‌های داشتن تقویم محتوایی این است که موضاعات شما هدفمند شده و نظم خاصی به خود می‌گیرند و این باعث می‌شود مخاطب به دسته‌بندی مناسبی از مطالب دسترسی داشته باشد.

۲۷ درصد از مشتریان می‌گویند محتوای منتشر شده بدون نظم زمانی و با کیفیت پایین باعث می‌شود تا این باور ایجاد شود که آن برند بروز نیست و همگام با عادات مشتریان پیش نمی‌رود.

حتی داشتن تقویم محتوایی هم در پیج‌های فروشگاهی مؤثر است.

شما با داشتن یک تقویم محتوایی مناسب برای پیج خود می‌توانید ارتباط بهتری با مخاطبین خود بگیرید.

به این صورت که شما روزانه برای تعداد پست‌ها و موضوعاتی که می‌خواهید انتشار دهید برنامه خاصی دارید

به‌طور مثال میتونید در روز به مخاطب ۱ الی ۲ تا پست معرفی محصول یا پست های خلاقانه دیگر  ارایه بدید و در آخر  مخاطب خود را دعوت به خرید کنید.و با تولید محتوای درست مخاطب خود را وفادار نگه دارید.


اگر زمان و دسته‌بندی منظمی داشته باشید مخاطب ارتباط بهتری با شما می‌گیرد

داشتن تقویم محتوایی به خود شما هم بسیار کمک می‌کند تا تسلط بیشتری به محصولات خود و ارائه آنها داشته باشید و میتونید روی محتوای‌های خود تسلط بهتری داشته باشید.

حتی از محتواهای تکراری و غیر مرتبط پرهیز می‌کنید.

شما به راحتی می‌توانید با استفاده از Google Sheets, Google Calendar یا اکسل، تقویم محتوایی خود را ایجاد کنید. همچنین، می‌توانید نمونه‌های آماده این تقویم‌ها را دانلود و در صورت نیاز، ویرایش و استفاده کنید. با استفاده از این تقویم‌ها، می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید و از این زمان برای افزایش کیفیت محتواهای خود استفاده کنید

.برای داشتن یک نمونه تقویم محتوایی میتوانید و کار کردن روی این موضوع روی لینک زیر  کلیک کنید .

دانلود تقویم محتوایی