قوانین

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی تضمین اپ به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به پلتفرم تضمین اپ هنگام استفاده و خرید از فروشگاه‌های عضو تضمین اپ به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات تضمین اپ می‌باشد. ضمناً توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین تضمین اپ از سوی خریدار و فروشنده است.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه قوانین قبلی محسوب می‏‌شود.

تعاریف

کاربر: به تمامی خریداران و فروشندگان در تضمین اپ اطلاق می گردد.
روز کاری: منظور از روز کاری، هر روز هفته، به استثنای جمعه و تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران، از ساعت ۹ الی ۱۷ است.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های تضمین اپ منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های تضمین اپ تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

قوانین خریدار

کاربری که به خرید محصولات در تضمین اپ اقدام نماید،خریدار محسوب میگردد.
خریدار موظف است قبل از اقدام به خرید، قوانین مربوط به کالاها و شرایط بازگشت هر کالا علاوه بر موارد معین شده در قوانین تضمین اپ، موارد ذکر شده برای هر محصول که تامین کننده در مورد کالا ذکر کرده است را با دقت مطالعه نمایید.
شرایط و قوانین عودت کالا بر اساس قوانین هر تامین کننده می‌باشد و خریدار موظف است قبل از خرید با دقت قوانین را بخواند.

قوانین فروشنده

فروشنده کیست؟ از نظر تضمین اپ هر فردی که در وب سایت تضمین اپ اقدام به ایجاد فروشگاه و فروش محصولات بنماید، فروشنده محسوب می‌گردد. حتی اگر تنها یک محصول برای فروش اضافه کرده باشد. زمانی که فرد اقدام به ایجاد فروشگاه در وب سایت تضمین اپ کند ملزم است قبلا تمامی قوانین ثبت فروشگاه، قوانین تامین و عدم تامین کالا، نحوه تسویه حساب با فروشنده، شرایط کنسلی درخواست از سوی مشتری، عودت کالا، شیوه های ارسال کالا و… را مطالعه کرده باشد.

سیاست قیمت گذاری

قیمت‌‏ کالاهای موجود در تضمین اپ تماماً بر اساس نظر فروشندگان می‌باشد و تضمین اپ هیچ گونه دخل و تصرفی در قیمت گذاری کالاها ندارد. هزینه‏‌های بسته بندی، ارسال و بیمه حمل کالا بسته به شرایط سفارش که توسط فروشنده محصول مشخص و اطلاع‌ ‏رسانی می‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.

نمایندگی

تضمین اپ در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی تضمین اپ اطلاع دهید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، تضمین اپ هیچ گونه مسئولیتی ندارد. تضمین اپ خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در تضمین اپ، اشتراک‌گذاری تجربه‌ خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات تضمین اپ با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین تضمین اپ، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت، بخش فروشنده و یا محصول مشخص مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین تضمین اپ در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. تضمین اپ در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی تضمین اپ درباره‌ محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

  • فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک در متن خودداری کنید.
  • برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.
  • نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ عملی و تجربه‌ شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتر وار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید. ضمنا اگر نقد بر روی خود فروشنده باشد نیز شرایط مذکور صادق است.
  • با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.
  • کاربران ارسال‌کننده‌ نظر موظف ‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تایید نشدن نظر کاربر می‌شود.
  • با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌ دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌ها یا محصولات دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.
  • کاربران می‌توانند نقد خود به محصول یا فروشنده را در بخش مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی اپلیکیشن یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.
  • توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ محصولات جدا خودداری کنید.
  • بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان اپلیکیشن مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات تضمین اپ استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به تضمین اپ ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که تضمین اپ به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که خریدار در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید خریدار است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های تضمین اپ از طریق آنها صورت می‌گیرد.
جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد تضمین اپ برای اعضای خود ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه تضمین اپ را در پروفایل خود لغو کنند.